A A A
Inspekcja Weterynaryjna
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii
w Szczecinie

Biuletyn Informacji Publicznej
Porozumienie o współpracy pomiędzy WIOŚ a IWDziś zostanie opublikowane rozporządzenie Wojewody Zachodniopomorskiego, w którym został wycofany zakaz wstępu do lasów z powodu ASFWytyczne dotyczące poprawy dobrostanu trzody chlewnej w tym zapobiegania obgryzaniu ogonów u świńINFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI KOTÓW PODEJRZANYCH O ZAKAŻENIE WIRUSEM GRYPYKomunikat Głównego Lekarza Weterynarii ws. rzekomych zakażeń kotów domowych wirusem grypy ptakówZasady przemieszczania zwierząt towarzyszących z Ukrainy do UE - od 01.07.2023 r.Polska wieś to przyszłośćPorozumienie o współpracy pomiędzy KAS i IW Nowe uproszczone zasady wjazdu osób przemieszczających się z Ukrainy ze zwierzętami domowymiUtrzymywanie drobiu na własne potrzeby - warunki zwolnienia z rejestracjiODBIÓR PRÓBEK OD KLIENTÓW ZAKŁADU HIGIENY WETERYNARYJNEJ W SZCZECINIE i ODDZIAŁU ZHW W KOSZALINIEWytyczne Komisji Europejskiej dotyczące wdrażania systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności obejmujących dobre praktyki higieniczne i procedury oparte na zasadach HACCPDane dla osób podróżujących z Ukrainy do innych krajów członkowskich UE ze zwierzętami pies/kot/fretka i nie posiadających kompletu dokumentówWytyczne w sprawie wspólnego logo dla podmiotów prowadzących wysyłkową sprzedaż detaliczną o kategorii dostępności OTCMateriały z kampanii #STOP ASFBREXIT- zasady od 1 stycznia 2021Poradniki dla rolników ws. rzeźni rolniczych i uboju na użytek własnyGłówny Inspektorat Sanitarny - zalecenia w odniesieniu do żywności w związku z pandemią COVID-19Zasady pracy Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Szczecinie w związku z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2BREXIT - Broszury informacyjneOd 1 listopada nowy wzór świadectwa zdrowia zwierząt dla zwierząt domowychDiagnostyka boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu nawet do 24 hAktualne druki oświadczeń przedsiębiorcy i lekarza weterynarii w przypadku uboju z konieczności zwierzątRozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świńObowiązki hodowców zwierząt gospodarskich dotyczące stosowania antybiotykówWytyczne dotyczące postępowania w przypadku znalezienia padłego dzikaPobieranie próbek do badań w przypadku podejrzenia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).Dobrowolny program zwalczania IBR/IPV oraz BVD-MD w stadach bydłaPRZESŁANIE I PAKOWANIE MATERIAŁU DO BADAŃ LABORATORYJNYCH W KIERUNKU ASF Informacja dla hodowców drobiu – w związku z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w PolsceBadanie kleszczy w kierunku BORELIOZYRozporządzenie MRIRW w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptakówWytyczne Głównego Lekarza Weterynarii dla myśliwych dot. postępowania podczas polowań na ptactwo łowne.

Nadzór Farmaceutyczny

Sprawozdanie z prowadzonych czynności kontrolnych w nadzorowanych podmiotach na terenie

województwa zachodniopomorskiego w 2013 roku.

Komórka merytoryczna ds. nadzoru farmaceutycznego przeprowadziła w 2013 roku ogółem 50 kontroli podmiotów, z czego:

a)      27 dotyczyło kontroli okresowych zakładów leczniczych dla zwierząt  (w tym również kontroli z.l.z, zlecanych od czerwca 2013 r. przez Głównego Lekarza Weterynarii  w zakresie ilości zakupionych i stosowanych u zwierząt gospodarskich produktów leczniczych weterynaryjnych o działaniu przeciwbakteryjnym. 

b)       7 kontroli sprawdzających w zakładach leczniczych dla zwierząt,

c)       1 kontrola doraźna zakładu leczniczego dla zwierząt,

d)      6 kontroli hurtowni farmaceutycznych produktów leczniczych weterynaryjnych (2 doraźne i 4 okresowe, w tym komory przeładunkowej hurtowni farmaceutycznej p.l.w.)

e)       9 kontroli okresowych podmiotów prowadzących obrót detaliczny produktami leczniczymi weterynaryjnymi wydawanymi bez przepisu lekarza weterynarii.

 

W trakcie kontroli okresowych i doraźnych stwierdzono w 32 podmiotach ogółem 96 naruszeń przepisów obowiązującego prawa w zakresie obrotu i stosowania produktów leczniczych weterynaryjnych. W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości wydano zalecenia pokontrolne z określonym terminem wykonania. Do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności zawodowej skierowano 8 wniosków, a w 1 przypadku sprawę przekazano organom ścigania.

Sprawozdanie z prowadzonych czynności kontrolnych w nadzorowanych podmiotach na terenie

województwa zachodniopomorskiego w 2014 roku.

Komórka merytoryczna ds. nadzoru farmaceutycznego przeprowadziła w 2014 roku ogółem 38 kontroli podmiotów, z czego:

a)      21 dotyczyło kontroli okresowych zakładów leczniczych dla zwierząt  (w tym również kontroli z.l.z, zlecanych od czerwca 2013 r. przez Głównego Lekarza Weterynarii  w zakresie ilości zakupionych i stosowanych u zwierząt gospodarskich produktów leczniczych weterynaryjnych o działaniu przeciwbakteryjnym. 

b)       3 kontrole sprawdzające w zakładach leczniczych dla zwierząt,

c)       1 kontrola doraźna zakładu leczniczego dla zwierząt,

d)      4 kontrole okresowe hurtowni farmaceutycznych produktów leczniczych weterynaryjnych.

e)       9 kontroli okresowych podmiotów prowadzących obrót detaliczny produktami leczniczymi weterynaryjnymi wydawanymi bez przepisu lekarza weterynarii.

 

W trakcie kontroli okresowych i doraźnych stwierdzono w 27 podmiotach ogółem 56 naruszeń przepisów obowiązującego prawa w zakresie obrotu i stosowania produktów leczniczych weterynaryjnych. W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości wydano zalecenia pokontrolne z określonym terminem wykonania.

 

 

Sprawozdanie z prowadzonych czynności kontrolnych w nadzorowanych podmiotach na terenie

województwa zachodniopomorskiego w 2015 roku.

Komórka merytoryczna ds. nadzoru farmaceutycznego przeprowadziła w 2015 roku ogółem 51 kontroli podmiotów, z czego:

a)      24 dotyczyło kontroli okresowych zakładów leczniczych dla zwierząt  (w tym również kontroli z.l.z, zlecanych od czerwca 2013 r. przez Głównego Lekarza Weterynarii  w zakresie ilości zakupionych i stosowanych u zwierząt gospodarskich produktów leczniczych weterynaryjnych o działaniu przeciwbakteryjnym. 

b)       6 kontroli sprawdzających w zakładach leczniczych dla zwierząt,

c)       1 kontrola doraźna zakładu leczniczego dla zwierząt,

d)      7 kontroli hurtowni farmaceutycznych produktów leczniczych weterynaryjnych (1 doraźna i 6 okresowych, w tym komory przeładunkowej hurtowni farmaceutycznej p.l.w.)

e)       13 kontroli okresowych podmiotów prowadzących obrót detaliczny produktami leczniczymi weterynaryjnymi wydawanymi bez przepisu lekarza weterynarii (1 doraźna, 10 kontroli okresowych i 2 sprawdzające).

 

W trakcie kontroli okresowych i doraźnych stwierdzono w 37 podmiotach ogółem 131 naruszeń przepisów obowiązującego prawa w zakresie obrotu i stosowania produktów leczniczych weterynaryjnych. W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości wydano zalecenia pokontrolne z określonym terminem wykonania i 1 decyzję.

 

Sprawozdanie z prowadzonych czynności kontrolnych w nadzorowanych podmiotach na terenie

województwa zachodniopomorskiego w 2016 roku do 11 maja 2016 r.

Komórka merytoryczna ds. nadzoru farmaceutycznego przeprowadziła w 2016 roku ogółem 10 kontroli podmiotów, z czego:

a)      5 dotyczyło kontroli okresowych zakładów leczniczych dla zwierząt . 

b)      1 kontrola doraźna zakładu leczniczego dla zwierząt,

c)      5 kontroli hurtowni farmaceutycznych produktów leczniczych weterynaryjnych, 

W trakcie kontroli okresowych i doraźnych stwierdzono w 7 podmiotach ogółem 31 naruszeń przepisów obowiązującego prawa w zakresie obrotu i stosowania produktów leczniczych weterynaryjnych. W wyniku stwierdzonych nieprawidłowości wydano zalecenia pokontrolne z określonym terminem wykonania. Do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności zawodowej skierowano 1 wniosek i przekazano organom ścigania.

 
 drukuj
Badania usługowe

Diagnostyka boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu nawet do 24h

Zatrzymaj Afrykański Pomór Świń

Badanie MVV CAEV

Polska wieś