A A A
Inspekcja Weterynaryjna
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii
w Szczecinie

Biuletyn Informacji Publicznej
Materiały z kampanii #STOP ASFWsparcie finansowe dla rolników na bioasekurację przed ASFAnaliza grypa ptaków PIWet 14.05.2021Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021BREXIT- zasady od 1 stycznia 20212020/08/20 POWSZECHNY SPIS ROLNY [PSR 2020]Poradniki dla rolników ws. rzeźni rolniczych i uboju na użytek własnyRozszerzenie zakresu cennika badań laboratoryjnychZasady pracy Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Szczecinie w związku z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2Główny Inspektorat Sanitarny - zalecenia w odniesieniu do żywności w związku z pandemią COVID-19Gniazdo 2019 - ćwiczenia symulacyjne ze zwalczania ASF u dzikówBREXIT - Broszury informacyjneOd 1 listopada nowy wzór świadectwa zdrowia zwierząt dla zwierząt domowychDiagnostyka boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu nawet do 24 hAktualne druki oświadczeń przedsiębiorcy i lekarza weterynarii w przypadku uboju z konieczności zwierzątASF - informacje dla hodowców trzody chlewnejRozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świńObowiązki hodowców zwierząt gospodarskich dotyczące stosowania antybiotykówWytyczne dotyczące postępowania w przypadku znalezienia padłego dzikaPobieranie próbek do badań w przypadku podejrzenia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).Dobrowolny program zwalczania IBR/IPV oraz BVD-MD w stadach bydłaPRZESŁANIE I PAKOWANIE MATERIAŁU DO BADAŃ LABORATORYJNYCH W KIERUNKU ASF Informacja dla hodowców drobiu – w związku z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w PolsceRozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 5 lipca 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świńBadanie kleszczy w kierunku BORELIOZYRozporządzenie MRIRW w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptakówWytyczne Głównego Lekarza Weterynarii dla myśliwych dot. postępowania podczas polowań na ptactwo łowne.

Pracownia Higieny Pasz

Kierownik pracowni:  mgr Joanna Jednoralska

tel. 91/ 48-98-226, 48-98-241

e-mail: jjednoralska@wiw.szczecin.pl

Pracownia Higieny Pasz bada pasze, materiały i dodatki paszowe, pasze lecznicze oraz nawozy organiczne powstałe z  przetworzenia ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego. Są to badania mikrobiologiczne, molekularne, mikroskopowe czy wizualne pod kątem zanieczyszczeń bakteryjnych, fizycznych, biologicznych (zanieczyszczenia botaniczne oraz obecność szkodników żywych). Badaniami chemicznymi zajmuje się Pracownia Analityki Chemicznej.

Stosowane są referencyjne metody hodowlane według obowiązujących norm jak również szybkie metody oparte na reakcji PCR.

 W pracowni wykonuje się również badanie mikroskopowe wykrywania przetworzonego białka zwierzęcego w paszach oraz badanie mikrobiologiczne powierzchni tusz zwierząt rzeźnych i wymazów środowiskowych.

 

Załączniki do zleceń dla pracowni:

 

Pracownia Higieny Pasz - wymagania dotyczące próbek pasz i próbek środowiskowych (badanie tusz) 

Pracownia Higieny Pasz - załącznik do zlecenia - pasze, UPPZ, pasze lecznicze

Pracownia Higieny Pasz - załącznik do zlecenia - próbki środowiskowe, tusze zwierząt rzeźnych

Pracownia Higieny Pasz - zakres badań

Pracownia Higieny Pasz - Lista badań prowadzonych w ramach zakresu elastycznego

 
 drukuj
100 lat Aadministracji Weterynaryjnej

Diagnostyka boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu nawet do 24h

Zatrzymaj Afrykański Pomór Świń